Бойовики російського походження становлять значну частину незаконних збройних формувань на Донбасі
Про це 14 квітня 2016 р. заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН щодо загроз міжнародному миру та безпеці, що створюються терористичними актами.
Зокрема, у контексті триваючої російської агресії проти України українська делегація привернула увагу міжнародної спільноти до терористичного компонента гібридної війни, насамперед підтримки Росією терористичних угруповань «ДНР» та «ЛНР», вчинення ними численних злочинів проти українського мирного населення та органів влади, а також підготовки та відправки на територію України бойовиків російського походження, які становлять значну частину терористичних угруповань на Донбасі.
У ході дебатів делегація України рішуче засудила тероризм та висловила підтримку міжнародним зусиллям, спрямованим на боротьбу з цим явищем, зокрема з такими його проявами, як «Ісламська Держава Іраку та Леванту» (ІДІЛ), Аль-Каїда та ін. Наголошено на необхідності ефективного стримування потоків іноземних бойовиків-терористів, які підживлюють триваючі збройні конфлікти, важливості усунення причин виникнення екстремістських та терористичних рухів, а також окреслено потребу у налагодженні ефективних систем співробітництва держав у сфері боротьби із фінансуванням тероризму, серед іншого, в рамках міжнародних та регіональних організацій. У цьому зв’язку було відзначено важливість забезпечення реального, а не декларативного співробітництва держав і взаємної допомоги їхніх правоохоронних органів у попередженні злочину фінансування тероризму, сприяння вчиненню якого з боку державних органів або офіційних осіб має тягнути відповідну міжнародну відповідальність держав.
Проведення відкритих дебатів Ради Безпеки ООН стало ключовою подією в роботі Ради Безпеки цього місяця. Основними темами дискусії стали підвищення ролі ООН і Ради Безпеки у координації міжнародного співробітництва по боротьбі з тероризмом; протидія фінансуванню тероризму; стримування потоків іноземних бойовиків-терористів до країн Близького Сходу; запобігання використанню терористами мережі Інтернет і соціальних ЗМІ для підготовки та здійснення терористичних актів; запобігання насильницькому екстремізму та поширенню екстремістської ідеології; перспективи прийняття всеосяжної стратегії по боротьбі з тероризмом.