В рамках візиту до Тринідаду і Тобаго Посол Сергій Кислиця зустрівся з керівниками МЗС та Мінторгівліцієї країни

В рамках візиту до Тринідаду і Тобаго Посол Сергій Кислиця зустрівся з керівниками МЗС та Мінторгівліцієї країни

12 жовтня 2021 року Посол Сергій Кислиця зустрівся з Міністром закордонних справ Тринідаду і Тобаго Емері Брауном, у ході якої вручив копії вірчих грамот. В рамках зустрічі відбувся обмін думками щодо перспективних напрямів двосторонньої співпраці у політичній, торговельно-економічній та інвестиційній сферах. Окрім того, було обговорено питання співробітництва в рамках Організації Об’єднаних Націй, протидії пандемії COVID-19 та можливих шляхів лібералізації візового режиму між Україною та Тринідадом і Тобаго.

Посол ознайомив Міністра із розвитком ситуації в Україні у контексті протистояння російській агресії, а також наголосив, що, попри цей безпековий виклик, наша держава продовжує процес реформ, спрямованих на забезпечення сталого економічного зростання, покращення бізнес-клімату, впровадження цифрових технологій тощо.

Співрозмовники погодилися, що зосередженість обох країн на розвиткові економічного потенціалу, цифрових трансформаціях та впровадженні інновацій створює передумови для виходу двосторонніх відносин на новий рівень. Було домовлено про продовження діалогу з цих та інших перспективних питань двостороннього порядку денного.

У ході зустрічі з Міністром торгівлі та промисловості Тринідад і Тобаго Полою Гопі-Скун відбулося предметний діалог щодо ефективного використання наявного потенціалу для розширення економічного співробітництва між обома країнами. Було відзначено наявність низки перспективних напрямів, у тому числі у сфері цифрових технологій, продовольчої безпеки, енергетики, культури тощо.

Співрозмовники погодилися з необхідністю поглиблення контактів між діловими колами обох країн та домовилися про низку практичних кроків у цьому зв’язку.

Довідково: Республіка Тринідад і Тобаго - острівна держава в південній частині Карибського моря, що розташована у 130 кілометрах на південь від Гренади та в 11 кілометрах від узбережжя північно-східної Венесуели. Площа - 5 131 км², кількість населення - 1 млн. 399 тис. (станом на 2020 рік). Тринідад і Тобаго є парламентською республікою. До 1962 року країна була колонією Великої Британії, з моменту здобуття незалежності входить в Співдружність націй.

Тринідад і Тобаго - країна з високими доходами і одна з найбагатших економік Карибського басейну, що має потужну промислову базу, значну частку якої складає видобуток нафти та газу та хімічних речовин (у структурі експорту за 2020 рік припало на енергоносії – 30%, та 37% - на хімікати). Показник ВВП на душу населення складає 15410 дол. США (28055 дол. США at PPP). Майже половину у структурі ВВП – 44% - займає промисловість (56% припадає на сферу послуг, 1% - на сільське господарство).

Тринідад і Тобаго відіграє одну з провідних ролей у Карибському співтоваристві (КАРІКОМ), підтримує тісні стосунки зі своїми сусідами з Карибського басейну та великими торговими партнерами Північної Америки та Європи та Азії.

Україна та Тринідад і Тобаго встановили між собою дипломатичні відносини 27 вересня 1999 р. Згідно з указом Президента України №254/2021 від 17 червня 2021 року, Постійного представника України при ООН Сергія Кислицю було призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України за сумісництвом