Сергій Кислиця вручив вірчі грамоти Президенту Тринідаду і Тобаго Полі Мей-Вікс як Надзвичайний та Повноважний Посол України у цій країні

Сергій Кислиця вручив вірчі грамоти Президенту Тринідаду і Тобаго Полі Мей-Вікс як Надзвичайний та Повноважний Посол України у цій країні

12 жовтня Посол Сергій Кислиця вручив вірчі грамоти Президенту Республіки Тринідад і Тобаго Полі Мей-Вікс в якості Надзвичайного і Повноважного Посла України в цій країні. Посол від імені Президента України Володимира Зеленського побажав Президенту та дружньому народу Республіки Тринідад і Тобаго миру, добробуту та процвітання.

В рамках урочистої церемонії відбулася бесіда Посла з Президентом, під час якої сторони обмінялися думками щодо перспективних напрямів розвитку двостороннього співробітництва, а також підтримки ініціатив обох країн в рамках ООН.

Сергій Кислиця наголосив, що для України, яка продовжує протидіяти російській агресії, вкрай важливою буде солідарна позиція Тринідаду і Тобаго у відновлення поваги до фундаментальних принципів поваги до суверенітету і територіальної цілісності, а також непорушності кордонів. Було також підкреслено, що Україна та Тринідад і Тобаго мають значний потенціал для поглиблення двосторонніх взаємин у торговельно-економічній сфері, сфері освіти та міжлюдських контактів, а також впровадження цифрових технологій.

Під час урочистої церемонії Сергій Кислиця зробив запис у книзі почесних гостей.


Довідково: Республіка Тринідад і Тобаго - острівна держава в південній частині Карибського моря, що розташована у 130 кілометрах на південь від Гренади та в 11 кілометрах від узбережжя північно-східної Венесуели. Площа - 5 131 км², кількість населення - 1 млн. 399 тис. (станом на 2020 рік). Тринідад і Тобаго є парламентською республікою. До 1962 року країна була колонією Великої Британії, з моменту здобуття незалежності входить в Співдружність націй.

Тринідад і Тобаго - країна з високими доходами і одна з найбагатших економік Карибського басейну, що має потужну промислову базу, значну частку якої складає видобуток нафти та газу та хімічних речовин (у структурі експорту за 2020 рік припало на енергоносії – 30%, та 37% - на хімікати). Показник ВВП на душу населення складає 15410 дол. США (28055 дол. США at PPP). Майже половину у структурі ВВП – 44% - займає промисловість (56% припадає на сферу послуг, 1% - на сільське господарство).

Тринідад і Тобаго відіграє одну з провідних ролей у Карибському співтоваристві (КАРІКОМ), підтримує тісні стосунки зі своїми сусідами з Карибського басейну та великими торговими партнерами Північної Америки та Європи та Азії.

Україна та Тринідад і Тобаго встановили між собою дипломатичні відносини 27 вересня 1999 р. Згідно з указом Президента України №254/2021 від 17 червня 2021 року, Постійного представника України при ООН Сергія Кислицю було призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України за сумісництвом.