Спільна заява групи країн за результатами організованого РФ засідання за формулою Арріа щодо ситуації в Криму

Спільна заява групи країн за результатами організованого РФ засідання за формулою Арріа щодо ситуації в Криму

Спільна заява Австралії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Естонії, Ірландії, Канади, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Словаччини, США Франції, ФРН, Чехії та України за результатами організованого РФ засідання за формулою Арріа щодо ситуації в Криму 17 березня 2021 року

Оригінал англійською

 Неофіційний переклад

Сьогодні Росія провела неформальне засідання в ООН з метою просування неправдивого наративу про окупацію нею Криму, який вона захопила з порушенням міжнародного права у2014 році. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини та нарощування військового потенціалу на півострові. Ми рішуче відкидаємо спробу анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Дії Росії викликають занепокоєння на глобальному рівні та суперечать міжнародному праву, зокрема Статуту ООН, та суперечать Гельсінському заключному акту.

Сьогоднішній захід мав на меті спотворення уявлення про реальну ситуацію в Криму та слугував лише російським окупаційним інтересам. Якби Росія справді була зацікавлена у покращенні розуміння ситуації в Криму, вона б дозволила представникам ООН, ОБСЄ та Ради Європи, а також працівникам гуманітарних структур, міжнародним моніторинговим місіям з прав людини та неурядовим правозахисним організаціям негайний та безперешкодний доступ до Криму.

 Як ми побачили під час організованого Естонією та 23 державами-членами засідання високого рівня за формулою Арріа щодо Криму 12 березня, а також у ході дебатів Генеральної Асамблеї 23 лютого, міжнародне співтовариство підтримує Україну у захисті нею власного суверенітету та територіальної цілісності в її міжнародно визнаних кордонах. Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію, зупинити порушення прав людини, звільнити всіх українських в’язнів, яких вона незаконно утримує, припинити агресію в Україні, поважати власні міжнародні зобов’язання та виконувати зобов’язання, взяті на себе згідно з Мінськими домовленостями. Ми підтверджуємо свою підтримку зусиль Нормандського формату та тверду прихильність мирному вирішенню конфлікту на сході України, відповідно до Мінських домовленостей та з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України.