Заява Міністра закордонних справ України щодо спроб РФ використати пандемію COVID-19 у політичних цілях

Заява Міністра закордонних справ України щодо спроб РФ використати пандемію COVID-19 у політичних цілях

Пандемія коронавірусу стала загрозою глобального рівня. Гідна відповідь на неї вимагає солідарності та відповідального лідерства. Водночас, пандемія не зменшує інших загроз, але й загострює деякі з них. Серед них - агресивна політика Росії.

Росія не лише продовжує обстріли української території попри заклик ООН до перемир’я у час пандемії. Москва перешкоджає ефективній боротьбі з пандемією, блокуючи доступ до окупованих територій моніторингових місій ОБСЄ, ООН, МКЧХ.

Росія намагається переконати, що санкції обмежують її здатність протидіяти пандемії. Ці закиди штучні. Жоден санкційний пакет, запроваджений за агресію РФ в Криму та на Донбасі, не знижує її здатності захищати росіян від коронавірусу чи брати участь у глобальних зусиллях з подолання кризи.

Коли російська сторона використовує пандемію у політичних цілях та закликає до скасування санкцій, це має розглядатися як брудні маніпуляції та спроба отримати зиск на стражданні мільйонів. Міжнародне співтовариство запровадило санкції у відповідь на російську збройну агресію проти України. Це не має жодного стосунку до пандемії коронавірусу.

Санкції - це інструмент відновлення поваги до міжнародного права. Шлях до їх скасування лежить не через пандемію нового вірусу, а через припинення агресії, яка триває сьомий рік. Це буде найкращим проявом солідарності Росії з рештою світу у цей складний час.

І лише це може бути єдиною можливою підставою для зміни міжнародним співтовариством своєї політики стосовно РФ.

Допоки загроза агресії залишається актуальною, а Донбас та Крим окуповані РФ, санкції мають залишатися.