Заява Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби щодо впливу ситуації з COVID-19 на підтримання міжнародного миру і безпеки

Заява Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби щодо впливу ситуації з COVID-19 на підтримання міжнародного миру і безпеки

країна, населення якої страждає від триваючої збройної агресії, підтримує мирні заклики Генерального секретаря ООН в умовах стрімкого погіршення епідеміологічної ситуації з поширенням вірусу COVID-19 у світі.

Всі шість років ми спрямовуємо заклик про припинення вогню на адресу країни-агресора і його збройних формувань, домагаємося його реалізації на різноманітних переговорних майданчиках, у рамках міжнародних організацій.

Переконаний, що Рада Безпеки ООН, на яку покладено головну відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки, повинна невідкладно розглянути ситуацію з поширенням COVID-19 як загрозу міжнародному миру і безпеці, спонукати сторони до припинення вогню в усіх ситуаціях збройних конфліктів, у т.ч. в Україні, де російські окупаційні війська продовжують обстріли попри досягнуті домовленості, та вжити першочергові заходи з боротьби з поширенням COVID-19, передусім в умовах конфліктів, окрему увагу приділивши ситуації в зонах бойових дій та на окупованих територіях, у тому числі України.

У цьому контексті нагальним є належне дотримання державами норм міжнародного права, у т.ч. гуманітарного права та права у сфері захисту прав людини.

Рада Безпеки ООН має підтримати заклик Генсекретаря до посилення надання гуманітарної допомоги державам, які найбільше постраждали від пандемії COVID-19, забезпечення безперешкодного міжнародного доступу до населення, яке страждає від чи перебуває під загрозою поширення коронавріусу в умовах конфліктів.

Очікую, що Рада Безпеки закличе до продовження зусиль по боротьбі з COVID-19, забезпечуючи максимально можливий баланс між запровадженням термінових виключних заходів для відвернення загрози для націй з дотриманням засадничих прав і свобод людини.

ООН має продовжити приділяти центральну увагу найбільш уразливому населенню, посилити невідкладну взаємодію та координацію міжнародних зусиль для подолання пандемії COVID-19 та її наслідків, в тому числі між структурами системи Організації.

ПоділитисяТвітнутиНадрукувати