Україна залишаться вірною курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію

Україна залишаться вірною курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію

Міністр оборони України Андрій Таран у зверненні 11 березня ц.р. до керівного складу міністерства оборони України та генерального штабу наголосив на недосяжності найближчим часом цілковитої адаптації ЗС України до стандартів НАТО.

Зміст даного висловлювання був навмисно викривлений деякими українськими ЗМІ та політиками.

У зв’язку з цим вважаємо за необхідне уточнити деякі аспекти даного твердження, аби уникнути політизації даного питання.

У 2019 році Україна прийняла зміни до Конституції де чітко визначено стратегічний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Для досягнення взаємосумістності між силами оборони України і державами - членами НАТО, Україна бере участь у формуванні цілей партнерства, що є підставою для імплементування необхідних документів НАТО в Збройних Силах України.

Міністерством оборони України налагоджено чіткий процес моніторингу введення стандартів НАТО в діяльності ЗСУ.

У 2020 році будуть визначатися нові цілі партнерства на наступні два роки.

Таке співробітництво сприятиме значному покращенню можливостей України захищати її територіальну цілісність та незалежність.

Міністр оборони України визначив чіткі завдання для Міністерства на 2020 рік, які полягають у максимальному нарощуванні операційної сумісності Збройних сил з силами держав-членів Альянсу, а також прискоренні технологічної модернізації з використанням найсучасніших технологій та створення продуманої програми розвитку озброєнь та військової техніки.

Зазначене може бути досягнуто лише за умови підтримки та допомоги з боку стратегічних партнерів по НАТО.

Кінцевою метою України є повернення всіх тимчасово окупованих територій, зупинка російської збройної агресії та відновлення міжнародного порядку і миру, якими було так підступно знехтувано вперше з 1945 року.

Наразі ніхто окрім НАТО нездатний допомогти Україні у цьому.

Таким чином не може бути жодних сумнівів, що шлях до створення потужних та самодостатніх Збройних Сил, які заслуговують на найвищу оцінку, полягає виключно у тісному співробітництві з партнерами по НАТО.