Родичі українських моряків-військовополонених закликали світ допомогти повернути своїх чоловіків додому

Родичі українських моряків-військовополонених закликали світ допомогти повернути своїх чоловіків додому

Нью-Йорк, 13 березня 2019 року. Наталія Мокряк та Ольга Оприско, чиї рідні зараз перебувають у російських в’язницях, вважають, що утримання теми українських військовополонених у глобальному політичному порядку денному допоможуть повернути додому українських моряків. Про це вони заявили під час прес-конференції у штаб-квартирі Організацій Об’єднаних Націй.

Наталія Мокряк та Ольга Оприско прибули до Нью-Йорка для участі у заходах сесії Комісії ООН зі становища жінок. Протягом 11-13 березня вони мали зустрічі з українськими та іноземними дипломатами, представниками української діаспори у США та спілкувалися з пресою.

Коментуючи становище українських військовополонених, які незаконно утримуються в Росії, Наталія Мокряк заявила: «Життя родин військовополонених після захоплення в полон - це дні очікування, тривоги, болю, страждання... Щодня прокидаюся з думкою, що новий день принесе нам добрі новини - надійде лист, чи задзвонить телефон і почую: «Мамо, все добре, ми повертаємося»... Сподіваюся, що сьогоднішня прес-конференція допоможе нам донести світові правду про свою біду: наші діти військовополонені, наших дітей утримують незаконно».

Оцінюючи перспективи переговорів з Росією про долю захоплених моряків, Ольга Оприско підкреслила: «І зараз, через понад три місяці, незважаючи на всі наші зусилля та звернення з усього світу, вони [моряки – Ред.] залишаються там [в російських в’язницях – Ред.]... Росія намагається зробити наших моряків злочинцями, щоб виправдати власний злочинний напад на них. Протягом більш, ніж трьох місяців вони [російська влада – Ред.] не допускають незалежних лікарів для обстеження моряків... Українські моряки – не злочинці. Вони не скоїли нічого протизаконного. Вони мають бути вдома».

Довідково. 25 листопада 2018 року три українських військових кораблі («Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу») здійснювали перехід з Одеси до Маріуполя. Неподалік Керченської протоки кораблі були обстріляні й захоплені російськими військовими. 24 українських військовослужбовці опинилися в полоні; наразі вони утримуються в Москві. Наталія Мокряк – мати лейтенанта Романа Мокряка (32 роки), командира малого артилерійського катера «Бердянськ» Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Ольга Оприско – дочка старшого матроса Андрія Оприска (47 років), члена екіпажу малого артилерійського катера «Нікополь» Військово-Морських Сил Збройних Сил України.