Українські миротворці Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго здійснили тренування рятувальної операції шляхом десантування з вертольота на воду

Українські миротворці Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго здійснили тренування рятувальної операції шляхом десантування з вертольота на воду

Метою даного тренування було відпрацювання злагодженості дій пілотів, десанту та авіанавідників.

— Від Місії ООН до нас поступають різноманітні операції. Тому досить часто ми вилітаємо для проведення евакуації поранених із важкодоступних місць ДР Конго. В цій країні є багато водойм, тож відпрацювання злагодженості дій під час проведення рятувальної операції на воді ми маємо постійно вдосконалювати, — зазначив командир вертольоту підполковник Олег Коцар.

Сценарій, який відпрацьовувався підчас одного із тренувань, полягав в наступному: потрібно було провести рятувальну операцію людей, які постраждали на воді. Дане тренування здійснювалось за допомогою човнів, які вирушили в бік умовного місця катастрофи та із залученням пошуково-рятувальної команди шляхом їх висадки з 10-метрової висоти на воду.

— Мета нашого тренування — відпрацювати навички десантування з вертольота на воду до тих, хто зазнав лиха та надати їм необхідну допомогу і подальшу евакуацію до суходолу. Подібний досвід виконання пошуково-рятувальних операцій ми практикували у Ліберії. А в ДР Конго таке тренування проводиться вперше, — повідомив начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби 18 окремого вертолітного загону майор Олександр Коваленко.

Місцеве населення часто користується човнами щоб дістатись до будь-якого місця на суходолі, тож не є виключенням, що під час виконання поставлених Місією ООН завдань українські екіпажі вилетять для надання допомоги людям, які постраждали на воді.

Також під час пошуково-рятувальної операції брали участь авіанавідники, які забезпечували екіпаж вертольота метеоданими, координатами умовного місця катастрофи та надавали дані про глибину в місці десантування.

Як зазначили військові, враховуючи досвід з проведення рятувальних операцій на воді, який здобутий під час виконання завдань Місії ООН у Ліберії, українські військовослужбовці готові до виконання подібних рятувальних операцій в реальних умовах в ДР Конго.

Слід наголосити, що такого роду тренування в ДР Конго українські військовослужбовці провели вперше і навчання було проведено вдало.

Командування Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго високо оцінило дії українських військовослужбовців, які вчергове продемонстрували високий рівень підготовки фахівців усіх служб вертолітного загону.

Помічник командира 18 ОВЗ по зв’язкам зі ЗМІ капітан Володимир Фітьо, ДР Конго