Огляд роботи делегації України в РБ ООН 4-10 грудня 2017 р.

Огляд роботи делегації України в РБ ООН 4-10 грудня 2017 р.

4 грудня

Під головуванням України відбулися закриті консультації Комітету Ради Безпеки ООН, утвореного відповідно до резолюції 2127 (2013), щодо Центральноафриканської Республіки. Члени Комітету розглянули підсумковий звіт Групи експертів стосовно ЦАР щодо ситуації в країні та стану дотримання санкційного режиму.

РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ у зв’язку із загибеллю одного миротворця зі складу Багатопрофільної комплексної місії ООН із стабілізації в ЦАР у результаті збройного інциденту в м. Бріа (центральна частина ЦАР).

5 грудня

У РБ ООН відбулися закриті консультації щодо ситуації в Ємені, яка продовжує погіршуватися на тлі відсутності політичного процесу.

Відбулися закриті консультації РБ ООН щодо гуманітарного становища в Сирії.

6 грудня

РБ ООН заслухала брифінги Голови Міжнародного кримінального трибуналу для кол. Югославії (МКТЮ) К.Агіуса та Голови Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів (МІКТ) Т.Мерона, а також Прокурора МКТЮ та МІКТ С.Браммертца про діяльність цих судових установ напередодні планового закриття МКТЮ. У заході також взяли участь делегації Хорватії (Президент К.Грабар-Кітаровіч) та Сербії (Міністр юстиції Н.Кубуровіч). У складі делегації України в засіданні взяв участь колишній суддя МКТЮ професор В.Василенко. У своєму виступі на засіданні делегація Україна відзначила здобутки МКТЮ, закликала Сербію повною мірою забезпечити співпрацю з Механізмом, а також на прикладі роботи МКТЮ наголосила на невідворотності покарання РФ за злочини, вчинені в ході збройної агресії проти нашої держави. З повним виступом української делегація можна ознайомитися тут.

7 грудня

РБ ООН ухвалила заяву Голови щодо порушень прав мігрантів у Лівії в контексті повідомлень про випадки работоргівлі в цій країні. Члени РБ ООН засудили торгівлю африканськими мігрантами в Лівії та закликали лівійську владу провести відповідне розслідування з метою притягнення до відповідальності причетних до цієї злочинної діяльності.

Постійний представник України при ООН як Голова Комітету РБ ООН 1591 стосовно Судану представив звіт про свою діяльність у період з 25 липня до 7 грудня 2017 р.

Відбулися брифінг та закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в Південному Судані та діяльності Місії ООН у цій країні. Члени РБ ООН висловили сподівання щодо успішності зусиль Міжурядової організації з розвитку (IGAD) із підготовки Форуму з ревіталізації мирної угоди, проведення якого планується 17 грудня.

У ході закритих консультацій РБ ООН з питання сирійської програми хімічної зброї було наголошено на неприпустимості застосування цього виду ЗМЗ та важливості продовження пошуку шляхів з притягнення до відповідальності винних у застосуванні хімзброї в Сирії.

Голова Робочої групи РБ ООН з питання дітей та збройних конфліктів ознайомив членів РБ ООН з результатами поїзди Робочої групи до Республіки Судан з 25 по 30 листопада 2017 р.

РБ ООН ухвалила заяву РБ ООН для ЗМІ щодо результатів Конференції з питань безпеки в Сомалі та Сомалійського форуму з партнерства (Могадішо, 4-5 грудня 2017 р.).

8 грудня

РБ ООН одноголосно ухвалила рішення щодо завершення програми «Нафта в обмін на продовольство», яка була заснована резолюцією РБ ООН 986 (1995).

РБ ООН одноголосно ухвалила резолюцію з питання імплементації Рамкової угоди про мир, безпеку та співробітництво в ДР Конго та регіоні Великих Озер.

Відбувся брифінг голів санкційних комітетів РБ ООН, каденція яких завершується у 2017 р. Постійний представник України при ООН поінформував про свою діяльність як Голови комітетів РБ ООН щодо Ліберії, Центральноафриканської Республіки та Судану.

РБ ООН одностайно ухвалила резолюцію 2391 (2017) про надання ООН підтримки діяльності Спільних сил Групи п’яти – Сахель.

РБ ООН провела закриті консультації щодо нападу на військову базу Місії ООН у ДР Конго, в результаті якого загинули 15 миротворців з Танзанії та 5 військовослужбовців ЗС ДРК, а 53 конголезьких військових були поранені. За підсумками засідання була ухвалена заява для ЗМІ із засудженням нападу.

Відбувся брифінг Спецпредставника Генерального секретаря з питань процесу близькосхідного мирного врегулювання Н.Младенова з подальшим обговоренням у форматі закритих консультацій.

11-25 грудня РБ ООН планує зосередити свою увагу на таких питаннях:

- брифінг щодо ситуації з правами людини в КНДР (11 грудня);

- зустріч країн-контрибуторів Сил ООН зі спостереження за роз’єднанням (12 грудня);

- брифінг щодо співпраці між Суданом та Міжнародним кримінальним судом (12 грудня);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації в М’янмі (12 грудня);

- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Офісу ООН у Центральній Африці (13 грудня);

- закриті консультації щодо діяльності Місії ООН у Ліберії (13 грудня);

- ухвалення резолюції про продовження мандата Місії ООН у Південному Судані (14 грудня);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Сирії (14 грудня);

- закриті консультації щодо діяльності Сил ООН зі спостереження за роз’єднанням (14 грудня);

- брифінг міністерського рівня щодо нерозповсюдження зброї масового знищення в контексті ситуації в КНДР (15 грудня);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації на Близькому Сході (18 грудня);

- брифінг щодо стрілецької зброї (18 грудня);

- ухвалення резолюції щодо продовження мандата Контртерористичного комітету РБ ООН (19 грудня);

- брифінг та закриті консультації щодо гуманітарної ситуації в Сирії (19 грудня);

- брифінг щодо іранського ядерного досьє (19 грудня);

- відкриті дебати щодо новітніх викликів і загроз міжнародному мирі і (20 грудня);

- ухвалення резолюції про продовження мандата Сил ООН зі спостереження за роз’єднанням (21 грудня);

- ухвалення резолюції про загрози міжнародному мирі і безпеці, спричинені терористичними актами (21 грудня);

- дебати щодо діяльності Місії ООН в Афганістані (21 грудня);

- брифінг щодо операцій ООН з підтримання миру (21 грудня).