За три роки агресії Росії проти України суттєво збільшилися ризики, пов'язані з торгівлею людьми в Україні

За три роки агресії Росії проти України суттєво збільшилися ризики, пов'язані з торгівлею людьми в Україні

Про це заявив у середу, 15 березня, Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку на тему «Торгівля людьми в умовах конфліктів: примусова праця, рабство та інші аналогічні практики».

«Три роки російської агресії проти України призвели до збільшення ризиків, пов'язаних з торгівлею людьми в Україні. Ми також бачимо численні випадки торгівлі людьми та примусової праці - і навіть рабства - в окремих районах Донецької і Луганської областей, які перебувають поза контролем українського Уряду», - заявив Заступник Міністра.

С.Кислиця підкреслив, що Україна рішуче підтримує міжнародні зусилля, спрямовані на протидію й попередження повного спектру порушень прав людини і зловживань в умовах збройних конфліктів і в постконфліктних ситуаціях. Україна рішуче виступає за викорінення торгівлі людьми, і боротьба проти цього жахливого явища є серед пріоритетів діяльності українського уряду в галузі прав людини.

Представник України привернув увагу до того, що 400 кілометрів державного кордону з Російською Федерацією знаходяться поза контролем України і широко використовуються для постачання зброї, боєприпасів і бойовиків до зони конфлікту, причому жертви і злочинці торгівлі людьми також переміщаються через цю неконтрольовану ділянку кордону. "Крім цього, Росія є єдиною державою-членом Ради Європи, яка не ратифікувала Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми," - додав С.Кислиця.

Серед головних доповідачів відкритих дебатів були Генеральний секретар ООН А.Гутерріш, Виконавчий директор Управління ООН з наркотиків та злочинності Ю.Федотов, Незалежний комісар боротьби з рабством К.Хайланд, представниця правозахисної НУО «Peace and Human Rights Centre» І.Елман.

У дебатах взяли участь понад 70 делегацій, зокрема голови профільних відомств з питання боротьби з торгівлею людьми Франції, Ефіопії, Швеції, Аргентини, Іспанії, Австралії, Люксембургу, Туреччини, Індонезії, Румунії та низки інших держав-членів ООН.