Українська та кримськотатарська мови прозвучали в ООН

22 лютого 2016 р. в рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови Постійним представництвом України при ООН за підтримки українських організацій США в штаб-квартирі ООН було проведено захід, присвячений українській та кримськотатарській мовам.

Захід розпочався з хвилини мовчання в пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули на Майдані 2 роки тому назад.

Під час заходу із вступним словом виступив Постійний представник України при ООН В.Єльченко, відзначивши важливість для України та українців в усьому світі вшанування дня рідної мови. Посол України розповів про історію виникнення цього свята в ООН, привернувши увагу до боротьби українського народу за збереження рідної мови як однієї із найбільш важливих ознак національної ідентичності.

У заході також взяли участь професор Колумбійського університету Ю.Шевчук, представник Меджлісу кримськотатарського народу в США А.Баккалі, президент Кримськотатарської молодіжної групи Американської асоціації А.Єсатов, представники дипломатичного корпусу ООН. Крім того, з програмою виступив музичний ансамбль Олесі Гординської, а також декламувалися вірші англійською, українською та кримськотатарською мовами.