Делегація України взяла участь у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН щодо дотримання цілей та принципів Статуту ООН

Делегація України взяла участь у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН щодо дотримання цілей та принципів Статуту ООН

15 лютого 2016 р. під головуванням Міністра закордонних справ Венесуели було проведено відкриті дебати РБ ООН з питання дотримання цілей та принципів Статуту ООН. У заході взяли участь Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун та близько 70 делегацій держав-членів ООН.

Відбулася широка і гостра дискусія щодо принципових проблем міжнародного миру і безпеки у сучасному світі, запобігання та врегулювання конфліктів, дотримання основоположних норм міжнародного права, суверенітету та територіальної цілісності держав.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко наголосив у своєму виступі на безумовній необхідності дотримання цілей і принципів Статуту ООН для забезпечення міжнародного миру і безпеки. Він окремо привернув увагу держав-членів ООН до триваючої агресії Росії проти нашої держави, що є грубим порушенням засадничих принципів і норм, які покладені в основу ООН і на яких ґрунтується сучасне міжнародне право.

Володимир Єльченко поновив звернення української сторони до усіх підписантів Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до ДНЯЗ про проведення консультацій згідно з п.6 Меморандуму, а також відзначив, що можливе започаткування миротворчої операції ООН на Донбасі стало би важливим кроком до ефективного розв'язання конфлікту, спровокованого і підтримуваного Російською Федерацією.

В черговий раз до міжнародного співтовариства була доведена чітка юридична кваліфікація дій Кремля. У виступі Представника України належна увага була також приділена поточній ситуації на Донбасі й у Криму, зокрема репресіям російської окупаційної влади проти кримських татар та мілітаризації півострова.

Дивіться також