За ініціативи України відбулось засідання РБ ООН у форматі Арріа щодо захисту критичної інфраструктури від тероризму
21 листопада за ініціативи делегації України відбулося засідання Ради Безпеки ООН у форматі Арріа* щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури від терористичних атак.
"Активізація терористичної діяльності таких організацій, як Аль-Каїда, ІДІЛ, Боко Харам, Аш-Шабаб, Аль-Нусра тощо, вимагає від міжнародної спільноти консолідації зусиль з метою розробки сучасних методів захисту об'єктів критичної інфраструктури. Насамперед, це стосується сфер телекомунікації, промисловості, транспорту, нафто- та газовидобування", - заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на відкритті засідання.
В ході подальшого обговорення делегація України відзначила низку завдань, реалізація яких сприятиме посиленню захисту об'єктів критичної інфраструктури, зокрема: координація та співпраця причетних органів влади держав, в тому числі в контексті обміну інформацією про існуючі загрози та вразливість об'єктів інфраструктури; оцінка ризиків та кризовий менеджмент; розробка сучасних методів запобігання та протидії атакам (фізичним, електронним) проти об’єктів критичної інфраструктури; організація державно-приватного партнерства в галузі безпеки.
Головними доповідачами під час засідання були начальник Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері економічної безпеки Служби безпеки України Сергій Семочко, регіональний директор офісу захисту інфраструктури Департаменту національної безпеки США Френк Вестфол та виконавчий директор з питань безпеки і забезпечення підприємницької діяльності Едісонівського інституту (США) Скотт Ааронсон.
Характер дискусії підтвердив високий інтерес держав-членів ООН до обраної Україною тематики захисту критичної інфраструктури.
З метою вдосконалення шляхів захисту об'єктів критичної інфраструктури від терористичних атак у 2017 р. делегація України планує внести на розгляд держав-членів Ради Безпеки ООН проект відповідного рішення.
* Засідання Ради Безпеки ООН за формулою Арріа проводяться за ініціативою делегацій держав-членів РБ ООН з метою надання членам Ради можливості отримати інформацію з того чи іншого питання від широкого кола учасників, які зазвичай позбавлені можливості бути заслуханими Радою Безпеки. Такі засідання можуть проводитися в закритому (за участю лише членів РБ ООН) та відкритому (для усіх держав-членів ООН) форматах і дозволяють їхнім учасниками вести прямий діалог з представниками урядів, міжнародних організацій та недержавними акторами з питань, які входять до сфери компетенції РБ ООН.