Огляд роботи делегації України в РБ ООН 31 жовтня - 6 листопада 2016 р.
1. 31 жовтня Рада Безпеки ООН розглянула ситуацію в Ємені.
1 листопада відбулося схвалення тимчасової програми роботи РБ ООН на листопад, впродовж якого головуватиме Сенегал.
Окрім традиційних планових питань. у листопаді РБ ООН проведе два засідання у форматі відкритих дебатів — щодо реагування на асиметричні загрози в рамках миротворчих операцій (7 листопада, на міністерському рівні) та взаємозв’язку між водою, миром та безпекою (22 листопада). Також за ініціативою сенегальського головування у листопаді відбудеться обговорення співпраці ООН з Організацією ісламського співробітництва у контексті боротьби з екстремістськими ідеологіями (17 листопада) та співпраці ООН з Африканським Союзом у контексті миротворчої діяльності (18 листопада).
2 листопада відбулися відкрите засідання та закриті консультації РБ ООН щодо імплементації Рамкової угоди про мир, безпеку та співробітництво в ДР Конго та регіоні Великих Озер.
Того ж дня у ході закритих консультацій члени РБ ООН ухвалили проект Заяви Голови Ради Безпеки, у якій висловили підтримку територіальній цілісності та суверенітету Лівану, а також привітали обрання Мішеля Ауна Президентом цієї країни, що має стати першим кроком на шляху подолання політичної кризи в Лівані.
Того ж дня РБ ООН обговорила питання перебігу військової операції зі звільнення м. Мосул (Ірак) від терористів Ісламської держави Іраку і Леванту (ДАЕШ).
3 листопада відбулись закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в регіоні Аб’єй (Судан/Південний Судан) та діяльності Тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки.
Того ж дня РБ ООН обговорила результати Незалежного спеціального розслідування ООН щодо насильства в Джубі (Південний Судан) в липні 2016 р. та реагування на нього Місії ООН в Південному Судані.
Того ж дня відбувся брифінг заступника Генерального секретаря ООН з ОПМ Е. Ладсуса щодо підсумків його візиту в регіон Західної Сахари 20–25 жовтня.
Того ж дня було ухвалено заяву Голови РБ ООН щодо мирного процесу в Малі, в якій, зокрема, було наголошено на необхідності прискорення виконання положень Угоди про мир та примирення в Малі від 2015 р.
2. На тижні 7–13 листопада РБ ООН планує розглянути такі питання:
— відкриті дебати міністерського рівня щодо реагування на асиметричні загрози в рамках миротворчих операцій (7 листопада);
— ситуація в Боснії і Герцеговині (8 листопада);
— ситуація в Сомалі/Еритреї (8 листопада);
— ситуація в Бурунді (8 листопада);
— діяльність Місії ООН в Іраку (9 листопада);
— ухвалення резолюції щодо боротьби з піратством поблизу узбережжя Сомалі (9 листопада);
— брифінг щодо співробітництва ЛІвії з Міжнародним кримінальним судом (9 листопада);
— ухвалення резолюції про продовження мандата Тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (10 листопада);
— ухвалення резолюції про продовення мандата Моніторингової групи щодо Сомалі/Еритреї (10 листопада);
— брифінг щодо діяльності поліцейських компонентів миротворчих операцій (10 листопада);
— діяльність Тимчасових сил ООН у Лівані (10 листопада).