8 листопада в штаб-квартирі ООН відкриється мультимедійна виставка Chornobyl360

8 листопада в штаб-квартирі ООН відкриється мультимедійна виставка Chornobyl360

7-18 листопада 2016 р. в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку проходитиме виставка Chornobyl360, присвячена тридцятій річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, розташованій на сході Європи в Україні.

"Ціль проекту - продемонструвати молодим людям наслідки ядерної катастрофи, наголосити наскільки масштабними вони є для людства. За допомогою технології віртуальної реальності кожен може на власні очі побачити наслідки цієї трагедії та процес їх ліквідації, що триває вже більше 30 років", - коментар Кирила Покутного, автора та продюсера проекту Chornobyl360.

Виставка являє собою крос-медійну експозицію і складається з двох частин: інтерактивного документального фільму Chornobyl360, який буде доступний для перегляду за допомогою масок віртуальної реальності, та чорно-білих фотознімків зони відчуження, виконаних в аналоговій техніці.

"Минуло 30 років після Чорнобильської катастрофи в Україні. У світі народилося та підросло вже ціле покоління людей, які чули про вибух на Чорнобильській ЧАЕС лише зі статей у медіа. Проект Chornobyl360 спрямований на те, щоб привернути увагу до цієї трагедії саме таких осіб", - прокоментував Іван Чернічкін,фотограф та куратор фотовиставки.

Chornobyl360 - це крос-медійна експозиція, яка поєднує в собі всі галузі сучасного аудіовізуального мистецтва: фото, відео, аудіо, віртуальну реальність, таким чином проект формує єдиний досвід для відвідувача виставки та відтворює цілісно всю історію найбільшої в світі техногенної аварії.

Соціальний освітній проект Chornobyl360 підтримали люди з більш, ніж 40 країн світу на міжнародній краудфандинговій платформі Kickstarter. Це, зокрема, свідчить про актуальність та зростання інтересу до проблематики соціально-важливих питань, які необхідно розкривати за допомогою віртуальної реальності та новітніх технологій.

Проект Chornobyl360 об'єднує десятки фахівців, для яких Чорнобильська тема є особистою. Катастрофа Чорнобиля поступово згасає в спогадах, але не слід забувати, що трапилося 30 років тому. Ця жахлива подія є занадто дорогим уроком для людства і попередженням для майбутніх поколінь. Команда проекту працює над включенням документального інтерактивного фільму Chornobyl360 в навчальні програми різних країн світу.

Chornobyl360 демонструє 360-градусне відео, доповнене інтерактивом, кадрами з безпілотних літальних апаратів, CGI-графікою та інтерактивним 3D-звуком. Глядачі також зможуть побачити ексклюзивні кадри місць зони відчуження і людей, які там мешкали у 1986 р. Ці сцени були відтворені спеціально для проекту. Команда також працює над об'ємним скануванням (фотограмметрія) внутрішніх та зовнішніх локацій ЧАЕС за для збереження історії.

Виставка пройде за сприяння Постійного представництва України при ООН та Міністерства закордонних справ України.

Офіційне відкриття: 8 листопада о 18:30 год.

Місце проведення: штаб-квартира ООН (405 E 45 Street, 1 st Avenue, 1B Neck near Vienna Café)

Контактна інформація:

Кирило Покутний - автор проекту Chornobyl360

+380992592778

kp@chornobyl360.com

Іван Чернічкін - фотограф, куратор виставки

+380963524706

ichernichkin@gmail.com

Сайт:http://www.chornobyl360.com/