The High-level meeting Law Not War: A Special Tribunal for the Crime of Aggression

The High-level meeting Law Not War: A Special Tribunal for the Crime of Aggression

25 жовтня на полях тижня міжнародного права Генеральної Асамблеї ООН відбувся Спільний захід України, Естонії, Коста Рики, Латвії, Ліхтенштейну та Литви.

Метою цього заходу було узгодження колективних дій із притягнення до відповідальності за злочин агресії проти України вищого політичного та військового керівництва рф.

Російська війна проти України є серйозним порушенням Статуту ООН. У своїх резолюціях від 2 березня 2022 року « Агресія проти України» та 7 жовтня 2022 року «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН» Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів засудила російську агресію та спробу незаконної анексії українських територій.

Проте у світі відсутній механізм, здатний притягнути вище політичне та військове керівництво рф до відповідальності за злочин агресії. Саме тому потрібно шукати новий шлях для забезпечення відповідальності за цей злочин, і цей захід дав змогу розглянути відповідні аспекти створення Спеціального трибуналу зі злочину агресії за рекомендацією Генеральної Асамблеї ООН.

Проведення заходу сприяло скоординованому підходу, який може слугувати прикладом ефективних дій для забезпечення правосуддя щодо злочину агресії у всьому світі.

Захід відкрив Постійний представник Естонії при ООН Р.Тамсаар.

В якості експертів виступили Посол України з особливих доручень щодо створення Спеціального трибуналу у справах про злочини агресії А.Кориневич; Постійний представник Ліхтенштейну при ООН К.Венавесер, заступник директора Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України А.Пасічник та юридична радниця Міністерства закордонних справ Латвії К.Ліціс.

Експерти представили на розгляд аудиторії національні та міжнародні перспективи у сфері притягнення до відповідальності у контексті створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності за злочин агресії проти України.

Підбив підсумки обговорення Генеральний прокурор України А.Костін.

Після чого учасникам заходу було надано можливість прийняти участь у сесії питань та відповідей з експертами.

Модератор заходу – Постійна представниця Коста-Рики при ООН М.Ч.Вальверде.

Захід пройшов у шостій аудиторії Штаб-квартири ООН в Нью-Йорку з 8:15 до 9:45.