Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця звернувся до Генерального секретаря ООН А.Гутерріша та держав-членів у зв'язку з постановою Державної Думи РФ

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця звернувся до Генерального секретаря ООН А.Гутерріша та держав-членів у зв'язку з постановою Державної Думи РФ

Сьогодні, у зв’язку із схваленням в Державній Думі Російської Федерації постанови про звернення до Президента РФ щодо визнання тимчасово окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей як т.зв. «незалежних республік», Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця направив звернення до Генерального секретаря ООН А.Гутерріша та усіх держав-членів Організації, в якому привернув увагу до наслідків такого можливого «визнання».

Він наголосив, що визнання Росією т.зв. «республік» означатиме її свідомий вихід із Мінських домовленостей та завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню, над просуванням якого зараз активно працюють Україна та її партнери. Як було зазначено, визнання не матиме жодних правових наслідків. При цьому Росії не вдасться видати російську окупаційну адміністрацію на тимчасово окупованих територіях в Луганській та Донецькій областях за «незалежні суб’єкти», так само як і приховати свою участь як сторони збройного конфлікту на Донбасі.

Сергій Кислиця підкреслив, що підтримка Президентом Росії постанови Держдуми РФ матиме набагато ширші руйнівні наслідки для міжнародного правопорядку та глобальної архітектури безпеки. Тому, Росія має вибір: або йти шляхом деескалації та дипломатичного діалогу, або відчути на собі рішучу консолідовану відповідь міжнародної спільноти.

Постійний представник України поінформував Генсекретаря ООН та держави-члени про те, що українська сторона закликала РФ зайняти конструктивну позицію задля досягнення прогресу в рамках існуючих переговорних форматів. В іншому випадку Росія нестиме повну відповідальність за руйнування Мінських домовленостей і процесу мирного врегулювання збройного конфлікту. Особливе занепокоєння викликає те, що нинішні дії РФ повторюють аналогічний алгоритм 2008 року, коли Державна Дума РФ схвалила постанову про звернення до тодішнього Президента Росії Д.Медведєва щодо необхідності визнання Республіки Південна Осетія та Республіки Абхазії, а відповідний указ Президента РФ про таке «визнання» з’явився 26 серпня 2008 року.

Він також закликав країни-члени ООН зайняти активну та чітку позицію щодо захисту принципів і цілей Статуту ООН, захисту суверенітету, політичної незалежності, єдності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, як це було підтверджено резолюцією Генасамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України».