Військовослужбовці українського нацконтингенту забезпечують логістичне сполучення з найвіддаленішими базами Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго

Військовослужбовці українського нацконтингенту забезпечують логістичне сполучення з найвіддаленішими базами Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго

Протягом останніх тижнів на українських вертолітників в ДР Конго покладено особливо великий обсяг робіт. Щоденно українські екіпажі транспортують тонни вантажів та чимало військовослужбовців національних контингентів Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго.

Така інтенсивність польотів пов’язана із підготовкою до президентських виборів у країні, які були заплановані на 23 грудня. Однак через неготовність виборчих дільниць на даний момент, вибори були перенесені на 30 грудня цього року. Додатковий час Місія ООН використовує з максимальною користю аби бути в повній готовності реагувати на виклики, пов’язані з діяльністю на території країни численних незаконних збройних формувань, гарантувати захист місцевого населення та забезпечити проведення відкритих демократичних виборів.

Спроможності українського національного контингенту в даному контексті є незамінними, адже лише повітряний транспорт може забезпечити достатню оперативність передислокації військ та доставки матеріальних засобів в цій країні. Щоденно екіпажі українських Мі-8 перевозять тонни пального, провізії, озброєння та боєприпасів, матеріалів та засобів для інженерно-фортифікаційного обладнання для баз Місії ООН, забезпечують швидке перекидання особового складу на потрібні напрямки. Крім того, лише бойові Мі-24, які перебувають на озброєнні нашого контингенту здатні забезпечити прикриття повітряних суден, які працюють в районах з рівнем загрози «червоний».

Загалом за час виконання завдань дев’ятої ротації 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго екіпажами Мі-8 було здійснено 582 вильоти та 249 вильотів екіпажів Мі-24 загальною тривалістю в понад 3600 годин.

За цей час було перевезено 2366 військовослужбовців країн-партнерів та доставлено до місць призначення понад 161 тонну вантажів.

Слід підкреслити, що військовослужбовці українського національного контингенту щодня доводять, що Україна — важливий контрибютор світової безпеки, відданий захисник демократичних цінностей та сильний союзник.

Помічник командира 18 окремого вертолітного загону по зв’язках з ЗМІ Андрій Остапюк, ДР Конго