Командувач сил Місії ООН в ДР Конго високо оцінив виконання завдань екіпажами українських вертольотів

Командувач сил Місії ООН в ДР Конго високо оцінив виконання завдань екіпажами українських вертольотів

Останнім часом в районі Північне Ківу в Демократичній Республіці Конго спостерігається активізація незаконних збройних формувань. Це пов’язано з президентськими виборами, проведення яких заплановано на 23 грудня. Оскільки Місія ООН зі стабілізації в ДР Конго вважає передвиборчу гонку одним з ключових елементів для реалізації демократичних виборів і як результат — нормалізації ситуації в країні, то Командувач сил Місії ООН особисто відвідав неспокійний регіон.

Враховуючи постійні бої в місці призначення, а також складність та важливість завдання, виконувати його було доручено найбільш підготовленим екіпажам вертольотів Місії ООН зі стабілізації — українським вертолітникам. Саме військовослужбовці українського національного контингенту мають досвід доставки матеріальних засобів та транспортування особового складу до бази ООН Семулікі — найбільш віддаленої та розташованої посеред джунглів на березі однойменної річки. Крім того, українські вертольоти неодноразово залучались для бойового застосування у вказаному районі.

Спочатку екіпаж Мі-8 українського національного контингенту під командуванням командира 18 окремого вертолітного загону льотчика-снайпера полковника Віталія Цапка доставив Командувача з міста Гома до бази ООН поблизу міста Бені, де розташований штаб Сектору Місії. Після наради з командуванням Сектору розпочався переліт до Семулікі. Прикриття транспортного борту забезпечила пара українських Мі-24, які несуть бойове чергування на аеродромі Бені. За час роботи Командувача на землі, екіпажі бойових вертольотів здійснили патрулювання району.

В ході візиту до бази Семулікі, Командувач сил Місії ООН зі стабілізації дізнався про обстановку безпосередньо від військовослужбовців бази та їх командирів. За результатами було визначено низку заходів щодо посилення позицій в районі з метою забезпечення демократичних процесів, захисту місцевого цивільного населення та миротворців.

Реалізація цих заходів передбачає залучення екіпажів вертольотів 18 окремого вертолітного загону. Тож з впевненістю можна сказати, що військовослужбовці українського національного контингенту найближчим часом матимуть чимало можливостей вкотре продемонструвати світові свій професіоналізм, надійність нашої країни, як партнера та силу, як союзника — так само як вони це зробили під час виконання цього завдання.

Помічник командира 18 окремого вертолітного загону по зв’язках з ЗМІ Андрій Остапюк, ДР Конго