Начальник авіації сил ООН в ДР Конго відзначив професіоналізм українських військових пілотів в ході підготовки до ротації

Начальник авіації сил ООН в ДР Конго відзначив професіоналізм українських військових пілотів в ході підготовки до ротації

В рамках бойового злагодження наступної ротації 18 окремого вертолітного загону, що готується до виконання завдань у ДР Конго, пілоти відпрацювали навчально-бойові завдання з ураження наземних цілей всім спектром вогневих засобів, включаючи протитанкові керовані реактивні снаряди та некеровані ракети. Виконання поставленої задачі включало в себе переміщення вертолітної ланки з Львівщини на загальновійськовий полігон у Рівненській області, здійснення повітряної розвідки та безпосереднє знищення наземних цілей.

За виконанням завдань спостерігав начальник авіації Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго пан Азам Айат, який прибув до України, щоб ознайомитися з ходом бойового злагодження наступного національного контингенту.

Після майстер-класу з пілотування у виконанні кандидата на посаду командира 18 окремого вертолітного загону полковника Віталія Цапко, високопосадовець Місії пан Азам Айат зазначив: «Українські пілоти неперевершені. Їх вміння пілотувати на наднизьких висотах по-справжньому унікальне. Та робота, яку український контингент виконує задля стабілізації в ДР Конго не може бути переоцінена. Я говорю це не тому, що я в Україні, і з вдячності за українську гостинність. Я кажу так, бо це чиста правда, і будь-хто, хто бачив Українських пілотів у дії, може підтвердити мої слова».