У ДР Конго представники Місії ООН провели для військовослужбовців національного контингенту лекційні заняття

У ДР Конго представники Місії ООН провели для військовослужбовців національного контингенту лекційні заняття

Для українських військовослужбовців, які нещодавно прибули в Демократичну Республіку Конго, працівники Місії ООН зі стабілізації провели триденні курси.

Цивільні та військові представники Місії ООН провели лекції по основних напрямках діяльності миротворчих контингентів. Зокрема, під час презентацій висвітлювались наступні теми: незаконні збройні формування, міжнародне гуманітарне право, історія конфлікту в ДР Конго та політична ситуація в країні, Збройні сили ДР Конго, співпраця між підрозділами Місії ООН зі стабілізації.

Слід підкреслити, що заняття при тренувальному центрі ООН проводяться постійно, для військових різних контингентів, які прибувають на ротацію підрозділу. Цього разу українські військовослужбовці навчались разом з військовими із Південно-Африканської Республіки.

Під час лекцій чимало уваги приділялось практичним питанням, адже політична та правова ситуація в ДР Конго досить часто є нестабільною. Представник Місії ООН по озброєнню продемонстрував військовим зразки зброї та мін, які зустрічаються в ДРК. Особливу увагу під час лекцій акцентували на дотриманні міжнародних гуманітарних правил та захисту місцевого населення. Представники військової поліції поінформували про випадки, які траплялись та роз’яснили правові наслідки, а також ознайомили учасників занять з їх правами та обов’язками в рамках мандату MONUSCO.

По завершенню триденних лекцій військовослужбовцям 18 окремого вертолітного загону було вручено сертифікати про завершення курсів роботи персоналу Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго, які діють при тренувальному центрі.

Під час заключного слова заступник командира 18 ОВЗ з морально-психологічного забезпечення підполковник Петро Горкуша подякував за проведений курс та подарував керівнику занять українські сувеніри.

— Ми вдячні Вам за проведений курс. Було дуже багато цікавої та корисної інформації, яку ми зможемо використовувати на практиці. Чимало українських військовослужбовців бере участь в миротворчих операціях вперше. Саме тому ми максимально донесемо отриманні знання для наших військовослужбовців, — відзначив підполковник Петро Горкуша.

Помічник командира 18 ОВЗ по зв’язкам зі ЗМІ Володимир Фітьо, ДР Конго

Джерело: http://www.mil.gov.ua/news/2018/04/23/u-dr-kongo-predstavniki-misii-oon-proveli-dlya-vijskovosluzhbovcziv-naczionalnogo-kontingentu-lekczijni-zanyattya/