Володимир Єльченко як Голова Комітету РБ ООН 1591 відвідав Республіку Судан

Володимир Єльченко як Голова Комітету РБ ООН 1591 відвідав Республіку Судан

14-18 травня Голова Комітету Ради Безпеки ООН 1591 (2005), Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко перебував з візитом у Республіці Судан. Комітет відповідає за контроль за дотриманням санкційного режиму стосовно Судану, що був запроваджений РБ ООН у зв’язку із збройним конфліктом в регіоні Дарфур в 2003 р.

У рамках візиту відбулися зустрічі В.Єльченка з в.о. міністра закордонних справ, міністром з питань Дарфуру, головою комісії з гуманітарних питань, головою комісії з роззброєння та реінтеграції колишніх комбатантів, національним координатором з виконання резолюції РБ ООН 1591 (2005), а також керівниками акредитованих в Хартумі дипломатичних місій іноземних держав. Під час зустрічей відбувся обмін думками стосовно стану дотримання режиму санкцій щодо Судану та шляхів підвищення його ефективності.

Крім того, Представник України відвідав регіон Дарфур, де зустрівся з з губернатором Північного Дарфуру та керівництвом Спільної операції ООН - Африканського Союзу UNAMID. Він також відвідав табір для внутрішньо переміщених осіб в Сортоні на півночі Дарфуру.

Візит В.Єльченка до Судану відбувся в контексті зусиль України як головуючої в Комітеті РБ ООН 1591 з пошуку шляхів посилення внеску Ради Безпеки у подальшу стабілізацію ситуації в цій країні.