Огляд роботи делегації України в РБ ООН 6-12 лютого 2017 р.

Огляд роботи делегації України в РБ ООН 6-12 лютого 2017 р.

7 лютого

Рада Безпеки ООН заслухала щоквартальний брифінг заступника Генерального секретаря ООН Дж.Фелтмана щодо загрози міжнародному миру і безпеці з боку ІДІЛ та провела закриті консультації.

За ініціативи України РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ, в якій рішуче засудила терористичний акт поблизу приміщення Верховного суду Афганістану (м. Кабул) 7 лютого, внаслідок якого загинула 21 особа та понад 40 отримали поранення.

8 лютого

Рада Безпеки ухвалила резолюцію 2340 (2017) про продовження мандата Групи експертів Комітету 1591 щодо Судану на 1 рік до 12 березня 2018 р.

РБ ООН обговорила ситуацію в Лівії та діяльність Місії ООН з підтримки цієї країни. За підсумками засідання були ухвалені елементи підходу Голови РБ ООН до ЗМІ, в яких висловлювалася підтримка діяльності UNSMIL, засуджувалося насильство, підкреслювалася необхідність об'єднання зусиль в контексті боротьби з тероризмом, а також віталася роль міжнародних та регіональних акторів в просуванні лівійських переговорів.

Відбулось обговорення ситуації в Кот-д’Івуарі та діяльності Місії ООН в цій країні. Зокрема, було високо оцінено діяльність Спеціального представника ООН у Кот-д’Івуарі, уряду країни та регіональних гравців у стабілізації країни.

10 лютого

РБ ООН ухвалила Заяву Голови 2017/3 щодо завершення виборчого процесу в Сомалі та обрання М.Мохамеда Президентом держави. У документі відзначається прогрес у галузі політичних перетворень та безпеки в Сомалі, а також підкреслюється важливість збереження цієї позитивної тенденції для переходу до демократичного управління в країні.

Перед відкриттям засідання щодо Сомалі українська делегація виступила з короткою заявою, в якій засудила напад на співробітників МКЧХ в Афганістані 8 лютого, внаслідок якого загинуло шість та зникли безвісти два працівника Червоного.

Протягом тижня відбулися заключні раунди консультацій щодо ініційованого Україною проекту резолюції РБ ООН щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних атак. Погоджений текст резолюції було розповсюджено серед держав-членів ООН із пропозицією виступити співавторами документа. Загалом 46 країн приєдналися до кола співавторів.

На тижні 13-19 лютого на розгляді РБ ООН перебувають такі питання:

- відкриті дебати щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних атак (13 лютого);

- термінові закриті консультації у зв'язку із запуском КНДР балістичної ракети (13 лютого);

- брифінг та закриті консультації щодо діяльність Місії ООН в Гвінеї-Бісау (14 лютого);

- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Місії ООН в Центральноафриканській Республіці та роботи Комітету РБ ООН 2127 щодо ЦАР (15 лютого);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації на Близькому Сході, включно з палестинським питанням (16 лютого).