Огляд роботи делегації України в РБ ООН 14-20 листопада 2016 р.

Огляд роботи делегації України в РБ ООН 14-20 листопада 2016 р.

15 листопада

Завершилася польова місія Ради Безпеки ООН, яка з 11 до 14 листопада перебувала з візитом в ДР Конго та Анголі у зв'язку із загостренням безпекової та політичної ситуації в ДРК. У ході візиту делегація РБ ООН провела зустрічі з вищим політичним керівництвом ДРК, представниками політичних опозиційних сил та громадянського суспільства, керівником Місії ООН в ДРК, місцевою владою східних провінцій країни. Ситуація в ДРК також була обговорена під час зустрічей делегації РБ ООН з віце-спікером парламенту та віце-президентом Анголи.

РБ ООН прийняла резолюцію 2318 (2016) щодо продовження мандата Тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (UNISFA) на півроку - до 15 травня 2017 р.

З 15 до 17 листопада тривали експертні консультації Комітету РБ 1540 щодо проекту звіту за підсумками всеохоплюючого огляду резолюції РБ ООН 1540 (2004) стосовно нерозповсюдження зброї масового знищення.

16 листопада

У РБ ООН відбувся брифінг щодо ситуації в Косово. Члени РБ закликали Белград та Приштіну до активізації заходів у рамках виконання домовленостей щодо нормалізації відносин. Україна виступила за доцільність переходу підготовки відповідних доповідей Генерального секретаря ООН і проведення брифінгів РБ ООН з щоквартальної на піврічну основу, а також перегляду модальностей Місії ООН в Косово з метою її оптимізації.

РБ ООН схвалила Заяву Голови РБ стосовно ситуації в Центральноафриканській Республіці. Заява була схвалена напередодні міжнародної донорської конференції щодо ЦАР, запланованої на 17 листопада в Брюсселі.

17 листопада

Відбувся брифінг РБ ООН стосовно співпраці ООН з Організацією ісламського співробітництва (ОІС) в контексті зміцнення стратегічного партнерства у галузі боротьби з екстремістськими ідеологіями. Делегація України, зокрема, підкреслила необхідність запобігання поширенню ідеологій екстремізму і тероризму за рахунок формування відкритого та толерантного суспільства і розвитку міжрелігійного діалогу, в т.ч. в рамках Альянсу цивілізацій ООН. Проведена дискусія засвідчила високий рівень взаємодії двох організацій з різних питань глобального порядку денного. У якості одного з пріоритетів визначено поліпшення координації на інституційному рівні між ООН та ОІС щодо реалізації спільних ініціатив з протидії насильницькому екстремізму.

Члени РБ провели неформальну зустріч з наступним Генеральним секретарем ООН А.Гутеррішом. Відбувся обмін думками щодо можливих шляхів покращення взаємодії між РБ ООН та Генеральним секретарем ООН та питань, які мають перебувати в центрі уваги РБ ООН та Генсека ООН.

Відбулися брифінг та закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в Південному Судані. Делегація США повідомила про намір внести на розгляд РБ ООН проект резолюції про запровадження збройного ембарго.

РБ ООН обговорила ситуацію в М’янмі. Делегації висловили стурбованість збройними сутичками в штаті Ракін, які відбулися 9 жовтня та призвели до значних жертв, радикалізації населення і погіршення безпекової ситуації в регіоні.

РБ ООН схвалила резолюцію 2319 (2016) щодо продовження мандата Спільного механізму ОЗХЗ-ООН з розслідування фактів застосування хімічної зброї у Сирії (СМР) на річний період. Згідно з резолюцією передбачено залучення СМР до розслідування випадків отримання доступу до токсичних хімікатів та застосування ХЗ недержавними суб’єктами.

18 листопада

РБ ООН провела дебати на тему «Зміцнення партнерства між ООН та Африканським Союзом з питань миру та безпеки». Члени Ради Безпеки обговорили можливі алгоритми подальшої інтенсифікації взаємодії ООН та АС, підтримали рішення Асамблеї АС щодо фінансування африканськими країнами 25% бюджету миротворчих місій АС, схвалених РБ ООН, а також підкреслили свою готовність до розгляду пропозицій АС стосовно поглиблення двосторонньої взаємодії. Делегація України, зокрема, закликала посилити взаємодію двох організацій у сфері превентивної дипломатії.

РБ ООН ухвалила заяву для преси, в якій засудила напади на мирне населення та розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Південному Судані, а також підтвердила готовність до вжиття додаткових обмежувальних заходів для попередження подальшої ескалації насильства.

На тижні 21-27 листопада на розгляді РБ ООН перебуватимуть такі питання:

- брифінг та закриті консультації щодо гуманітарної ситуації в Сирії (21 листопада);

- ініційоване Україною засідання у форматі Арріа щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури від терористичних атак (21 листопада);

- відкриті дебати щодо водних ресурсів, миру та безпеки (22 листопада);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації на Близькому Сході (23 листопада).