Україна розглядає захист цивільного населення як найважливіше завдання операцій ООН з підтримання миру

Україна розглядає захист цивільного населення як найважливіше завдання операцій ООН з підтримання миру

Про це заявив заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця 10 червня під час міністерського засідання Ради Безпеки ООН з питання захисту цивільних осіб у контексті проведення миротворчих операцій.

У ході свого виступу заступник Міністра підкреслив, що Україна як активна держава-контрибутор миротворчих місій ООН, а також країна, в якій триває спричинений іноземною державою збройний конфлікт, «розглядає захист цивільного населення як найважливіше завдання операцій ООН з підтримання миру».

Сергій Кислиця зазначив, що на сьогодні цивільні продовжують становити більшість жертв збройних конфліктів у світі. За інформацією ООН, в Україні з 2014 року загинуло до 2 тис. осіб цивільного населення.

Заступник Міністра наголосив, що ООН має відігравати більш активну роль у попередженні виникнення, відновлення та продовження конфліктів. За його словами, через деструктивну позицію Росії, Рада Безпеки ООН не може приступити до розгляду звернення України щодо розгортання операції ООН з підтримання миру.

«Враховуючи блокування Росією будь-яких кроків ООН у цьому напрямку, Україна змушена шукати інші можливості на регіональному рівні з метою розгортання міжнародної збройної присутності на окупованих територіях для забезпечення повного виконання Мінських домовленостей», - заявив Сергій Кислиця. Він також поінформував про необхідність надання ООН сприяння у здійсненні ОБСЄ діяльності з підтримання миру.

Заступник Міністра окремо наголосив, що жертви заслуговують на звершення правосуддя над злочинцями. Він також додав, що досягнення миру ворогуючими сторонами не означає безкарність тих, хто вчиняє злочини проти цивільного населення.