Виступ заступника Голови Служби безпеки України Олега Фролова на 1-й Конференції високого рівня керівників антитерористичних відомств держав-членів ООН
Шановний Голово,
Пані та панове,
Від імені української делегації, у т.ч. Служби безпеки України як головного антитерористичного відомства нашої держави, хочу подякувати Генеральному Секретарю ООН за ініціативу проведення першої Конференції високого рівня глав антитерористичних відомств.
Вважаємо цей форум унікальною платформою для обміну досвідом з актуальних питань протидії міжнародному тероризму як транснаціональній загрозі.
Безсумнівно, ідеологія тероризму та насильницького екстремізму, що поширюється по всьому світі терористичними організаціями, такими, як ІДІЛ, Аль-Каїда та пов’язані з ними угруповання та особи, продовжує представляти собою серйозну загрозу миру, безпеці та стабільності у світі. Вона підриває основоположні цінності та принципи, включаючи демократію, фундаментальні права людини, верховенство права та свободу.
Абсолютно очевидно, що нам необхідно консолідувати зусилля з метою протидії міжнародному тероризму та насильницькому екстремізму. Втім, важливо розуміти, що ці явища є дуже різновекторними, і форми та методи такої діяльності постійно розвиваються, в залежності від завдань, що ставлять перед собою терористичні організації та окремі країни-парії.
На жаль, на сьогодні насильницький екстремізм і тероризм є прямою загрозою суверенітету та територіальної цілісності України.
Минуло вже більше чотирьох років з того часу, як країна-агресор, нехтуючи всіма міжнародними нормами і правилами, всупереч власно наданим гарантіям миру і безпеки, розпочала масштабну багатовекторну «гібридну війну» проти України.
Пропаганда як компонент гібридної агресії проти України має ключове значення, вона створила сприятливе підґрунтя для розгортання цілого арсеналу інших класичних та некласичних методів ведення війни, які включають використання нерегулярних збройних формувань, ініціювання внутрішніх заворушень, а також дипломатичні заходи, кібератаки та економічний тиск.
При цьому, глобальна мережа використовується для поширення радикальної ідеології, вербування послідовників та фінансування незаконної діяльності, пов’язаної з тероризмом.
Однак, приклад нашої держави доводить, що інформаційно-комунікаційні технології використовуються для здійснення актів злочинного екстремізму, спрямованих на порушення сталого функціонування державного механізму, виснаження фінансових і матеріальних ресурсів України.
Низка потужних та складних кібератак, цинічних за задумом та катастрофічних за наслідками, на комп’ютерні мережі енергетичного, банківського, транспортного секторів, галузі зв’язку вкотре засвідчили, що агресор і надалі буде використовувати кібератаки як один з інструментів геополітичного впливу.
На завершення свого виступу я хочу запевнити вас, що Україна суцільно підтримує ідею використання інформаційно-комунікаційних технологій виключно в цілях розвитку та у відповідності до Статуту ООН. Конструктивний міжнародний діалог, який базується на принципах взаємної довіри та поваги до міжнародного права, є запорукою для запобігання та протидії незаконному використанню інформаційних технологій з терористичною метою.
Дякую за увагу.