Заява Постійного представника України при ООН Сергія Кислиці на 11-й надзвичайній спецсесії ГА ООН щодо недопущення постановки на голосування альтернативного проєкту резолюції L.3

Заява Постійного представника України при ООН Сергія Кислиці на 11-й надзвичайній спецсесії ГА ООН щодо недопущення постановки на голосування альтернативного проєкту резолюції L.3

Пане Голово, шановні делегати,

Перебування в стані суперечливих думок, переконань, позицій чи курсу дій, особливо щодо зміни рішень та ставлення.

Саме так Генеральну Асамблею вже сприймають народи світу, і це називається когнітивним дисонансом.

Текст Л.3. - це брат-близнюк загиблого російського проекту в Раді Безпеки, де Росія отримала лише один голос на підтримку, він є шляхом на поразку суспільного сприйняття цієї Асамблеї.

Якщо хтось думає, що проект L.3 стосується України, то він помиляється. Цей текст ніколи не був продуктом консультацій з Україною, ані продуктом міжрегіональних консультацій, як це було з щойно прийнятою резолюцією. Це текст, який в односторонньому порядку просувається однією країною та внесений іншою, яка навіть не намагається це приховати.

Незалежно від того, яким буде результат голосування в Асамблеї, якщо проект L.3 взагалі буде розглянуто, це, безумовно, означатиме подальший підрив її авторитету, якщо не втрату його рештків. Якщо це недостатньо переконливо для вас – можливо, авторитет і імідж цієї Асамблеї для вас не настільки важливі – тоді дозвольте мені запропонувати вам іншу аналогію.

Уявіть собі, що у вас на руках помирає дитина, і замість того, щоб дати їй необхідні ліки, які можуть бути гіркими та мати багато побічних ефектів, але це те, що дає хоча б шанс врятувати дитину, замість цього ви обираєте плацебо - без назви, широкої дії, недороге, яке надає вам великий постачальник.

Ви виберете це? Ви залишите помираючу дитину без жодних шансів на виживання? Тільки тому, що цю безіменну таблетку широкої дії було так легко отримати та проковтнути? Подумайте про це! Бо саме таким є документ L.3. Це свіжа фарба на запліснявілій гнилій структурі Асамблеї, де фарба насправді не фарба, а кров українських дітей, жінок і захисників.

Позбавимо Асамблею від цієї ганьби! Давайте доведемо, що Асамблея все ще є міцною структурою, а ми — Організацією Об’єднаних Націй, яка є достатньо мудрою, щоб уникнути неминучої катастрофи.

Відповідно до правила 91 Правил процедури Генеральної Асамблеї ми пропонуємо Генеральній Асамблеї вирішити не голосувати за резолюцію, запропоновану Південною Африкою, A/ES11-L.3. Ми закликаємо всі делегації проголосувати проти пропозиції Південної Африки продовжити розгляд проекту L.3